Detail ukotvení hliníkových lamel do rámu brány PROWERK

Kombinace oceli a hliníku

Jsou výrobci, kteří vyrábějí brány a ploty výhradně z oceli. Jiní výrobci naopak z hliníku. A lze nalézt články, kde jedni obhajují ten svůj materiál před tím druhým.

Pravda je, že každý z těchto materiálů má mnoho protichůdných vlastností. Pojďme si je přiblížit porovnáním ocelových a hliníkových profilů.

ROZDÍLNÉ VLASTNOSTI OCELI A HLINÍKU

  1. Ocelové profily jsou mnohem těžší než hliníkové. Výrobky z oceli mají tak mnohem větší hmotnost nežli srovnatelné výrobky zhotovené z hliníkových profilů
  2. Profily z oceli jsou tvrdší a houževnatější, vykazují mnohem větší konstrukční pevnost
  3. Ocel koroduje, hliník sice též, koroze je obecná vlastnost všech kovů, na rozdíl od oceli je ale rozdílná míra a rozsah
  4. Hliníkové profily jsou prostě hezčí a elegantnější. U ocelových profilů nelze dosáhnout tak výrazných ostrých hran. U hliníkových profilů je mnohem širší nabídka rozměrů a tvarů

A co když vezmeme z každého materiálu to lepší, od oceli pevnost a tvrdost, od hliníku lehkost, eleganci a antikorozní vlastnosti. A tyto nejlepší vlastnosti z každého materiálu společně spojíme dohromady? Zcela jistě dosáhneme vyšší kvality, užitných vlastností a hezčího designu výrobků.

PROWERK U SVÝCH VÝROBKŮ BRAN A PLOTŮ ÚSPĚŠNĚ KOMBINUJE MATERIÁLY Z OCELOVÝCH A HLINÍKOVÝCH PROFILŮ, U ZÁBRADLÍ LAKOVANOU OCEL S BROUŠENÝM NEREZEM.

Profily ze žárově zinkované oceli používá Prowerk na zhotovení konstrukčních rámů, u kterých je požadována pevnost a tvrdost. Veškeré rámy brán a plotů, sloupky a technologické konstrukce jsou zhotovené z oceli. Naopak na výplně v podobě lamel, mikrolamel, prutů, případně deskových materiálů používá hliníkové profily a hliníkové plechy. Tím dosahuje líbivějšího a ojedinělého vzhledu.

S cílem dosažení moderního, ojedinělého a zajímavého designu firma Prowerk kombinuje lakované ocelové profily s broušeným nerezem u výroby zábradlí. I v tomto případě předávají antagonistický odlišné materiály výrobkům PROWERK ty nejlepší ze svých vlastností.

Díky kombinaci různých materiálů dosahuje Prowerk u svých výrobků maximální pevnost, lehkost a mimořádný design.

Na obrázcích je madlo zábradlí z broušeného nerezu na ocelových sloupcích v antracitové barvě, nebo nerezová lanka procházející středem černých ocelových sloupků. U zobrazené brány jsou použité hliníkové výplně z profilu rozměru 80x20mm, které jsou přes speciální hliníkový profil kotvený do nosného ocelového rámu a laserem vypálené mikrolamely v hliníkovém plechu ukotveném do rámu z oceli.

KATALOG A CENÍK

Máte-li zájem o zaslání katalogu a ceníku, nebo o konkrétní nabídku, zavolejte nám na číslo 602 600 107, nebo nám napište:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše tel. číslo (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

přiložit soubor