Křídlová brána s integrovanou brankou KV-02

Křídlová brána s integrovanou brankou PROWERK KV-02 je jedinečný výrobek u kterého branka nemá omezující obvodový rám nebo práh.

Je zhotovená z robustních materiálů, svislá tyčová výplň KV-02 ze čtyřhranného profilu ukončená kovanou špicí. Ve standardním provedení je konstrukce žárově zinkovaná, následně opatřena barvou RAL 6005. Barevně lze provést v jakémkoliv odstínu dle vzorníku RAL.

Cena sestavy brány 4,0×1,5m s integrovanou brankou 1,0×1,5m KV-02

křídlová brána 4,0×1,5m s integrovanou brankou 20.000
klasická výplň brány KV-02 15.840
sloupky brány 4.500
příplatek za barevné provedení RAL 6005 12.360
výrobní cena celkem bez DPH 52.700

Bránu vyrobíme na zakázku v různé velikosti s klasickou výplní, nebo designovou výplní dle požadavku a přání zákazníka.

Konstrukční řešení

Aby nedocházelo při otevírání brány k samovolnému pohybu branky v pantech, je branka s křídlem brány spojená automatickým zavíračem, který stabilizuje branku při otevírání brány a tlumí dovírání branky.

Zámek branky je elektromechanický a je synchronizovaný s elektrickým pohonem brány. Při uzavření brány dojde k automatickému uzamčení branky. Zamykání zámku lze mechanicky zablokovat, poté nedojde k uzamčení branky. Zámek branky je osazený FAB cylindrickou vložkou. Branka se otevírá buď klíčem zastrčeným do vložky FAB, nebo stisknutím druhého tlačítka na dálkovém ovladači pohonu brány (standardní počet dálkových ovladačů = 2ks). Zámek branky je osazený z obou stran koulí s hliníkovým kováním.

Schéma konstrukčního řešení a požadavku na stavební připravenost

Sloupky brány
Sloupky jsou zhotovené ze silnostěnných čtvercových profilů 100×100. Horní hrana sloupku je ukončená plastovou černou záslepkou.
Sloupky PROWERK jsou do betonové patky kotvené pomocí 4 chemických kotev přes plechové patní plechy (příruby), které jsou ke sloupku přivařené.

Elektroinstalace
V rámci stavební připravenosti je třeba zajistit přívodní elektrický kabel a umístit chráničky dle návodu pro protažení a instalaci ovládacích elektrických kabelů, které zajistí firma Prowerk. Výstupy chrániček soustředit do středu budoucích ocelových sloupků. Chráničky vyvést minimálně 200mm nad povrch.

Betonáž patek
K betonování patek doporučujeme použít beton třídy 30 (bývá označený B30, nebo C25/30). Lze jej koupit pytlovaný v kterémkoliv hobbymarketu, případně již namíchaný v nejbližší betonárce. Doporučujeme beton litý.

Šíře betonových patek doporučujeme alespoň 50x50cm, hloubku 80cm.

Je důležité patky zhotovit tak, aby horní plochy patek byly vůči sobě ve vodorovné rovině. Toho bez použití nákladné techniky v podobě nivelačního přístroje dosáhneme například tím, že za vykopané díry pro patky natlučeme do země tyčky, mezi které natáhneme a napneme provázek, na který zavěsíme závěsnou vodováhu. Následně zatlučeme jednu či druhou tyčku tak, aby provázek byl v rovině. Pak jednoduše zajistíme, aby každá horní plocha betonové patky byla nad provázkem stejně vysoko.

Čistý terén nesmí ve směru otevírání brány stoupat o více jak 30mm na délku křídla brány.

Bránu na zakázku vyrobíme v široké škále klasických výplní

Nebo s unikátní designovou výplní laserem vypálených obrazů do plechů. Více zde.

Máte-li zájem o další informace, vyplňte formulář níže, nebo volejte 602 600 107.