Menu Zavřeno

Posuvná samonosná brána ve svahu

Pojezdová teleskopická brána PROWERK na kolejnici ve svahu. Atypické individuální řešení na míru s designovou výplní z mikrolamel.

Pokud je uliční oplocení pro přístup k pozemku ve svahu a je třeba osadit plot posuvnou samonosnou bránou, je několik konstrukčních a technických možností, jak samonosnou bránu ve svahu vyrobit.

Funkce samonosné brány spočívá v pojezdu brány na dvou vozících, které jsou pevně ukotvené do betonového základu. Brána je osazená tzv. nosným C profilem, který je nasunutý na vozíky. C profil je obvykle umístění na spodní straně brány.

V případě posuvné samonosné brány ve svahu jsou v podstatě dvě možnosti umístění nosného C profilu.

  1. C profil je na spodní straně brány a kopíruje, respektive je rovnoběžný se spádem terénu.
  2. C profil je umístěný vodorovně na zadní straně brány, nebo na spodní straně brány jako v případě bodu 1 s tím rozdílem, že C profil nekopíruje spád terénu, spodní část brány je vodorovná jako u standardní brány na rovině a mezera mezi terénem a bránou je vyplněná klínovou výplní, která je přišroubována na vnější straně brány.

První varianta je využívána častěji. Druhá varianta s vodícím C profilem umístněným ve vodorovné poloze má zásadní omezení, lze jí použít pouze v případě, kdy se posuvná samonosná brána otevírá po směru spádu terénu. Spíše vzhledovou nevýhodou je, že při otevírání brány se brána většinou dostává nad úroveň oplocení a pro umístění vodících vozíků je třeba vybudovat betonovou nadezdívku. Zásadní výhodou však při této variantě zůstává skutečnost, že brána se posouvá po vodorovné přímce, a tedy odpadají vyšší technické nároky na konstrukční řešení, na použití silnějšího pohonu apod.

Při instalaci brány do svahu ve variantě umístění nosného C profilu na spodní straně brány, je třeba zajistit bezpečnost při samovolném sjezdu brány z kopce.

Je potřeba vždy instalovat silnější elektrický pohon než obvykle a hydraulickou brzdu. Brzda reguluje a kontroluje zavírací rychlost v rozsahu celé dráhy posuvné brány a zaručuje bezpečnost po odblokování pohonu (např. pří výpadku dodávky elektrické energie). Brzda odlehčuje zatížení pohonu brány a díky tomu prodlužuje jeho životnost.

Díky mnohaletým zkušenostem, konstrukčnímu a technickému zázemí zajišťujeme atypická a individuální řešení na míru.

Pokud máte pozemek ve svahu a potřebujete bránu kopírující sklon pozemku, navrhneme Vám optimální řešení.

Jako výrobci se specializací na zakázkovou výrobu Vám vyrobíme funkční, bezpečnou a bezúdržbovou bránu s příznivým poměrem ceny a kvality v transparentním obchodním postupu dle Obchodních a technických podmínek PROWERK.

Pokud potřebujete nestandardní řešení, neváhejte nás kontaktovat na čísle 602 600 107, emailem na info@prowerk.cz a nebo nám pošlete Váš požadavek pomocí kontaktního formuláře níže.